KONST / Litografier / Färglitografi 9756046
nr 975 6046
Kaj Piehl
(1921-2000), Sverige
Färglitografi, Kaj Piehl (1921-2000), Stockholmsmotiv, 32/200, signerad, motivet: 69x54
Kaj Piehl, svensk målare och tecknare född 1921, död 2000.
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 24 augusti 2015
kl 20:33:38
100 kr
150 kr
600 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
700 kr
1.100 kr
24 aug
Stockholmsmotiv
Läs mer om Stockholmsmotiv